• Site 47
 • Site 40
 • Site 34
 • Site 14
 • Site 42
 • Site 29
 • Site 30
 • Site 38
 • Site 22
 • Site 18
 • Site 17
 • Site 37
 • Site 49
 • Site 19
 • Site 25
 • Site 46
 • Site 43
 • Site 15
 • Site 12
 • Site 35
 • Site 21
 • Site 31
 • Site 13
 • Site 1
 • Site 28
 • Site 11
 • Site 7
 • Site 24
 • Site 48
 • Site 23
 • Site 20
 • Site 32
 • Site 26
 • Site 33
 • Site 16
 • Site 39
 • Site 36
 • Site 31
 • Site 10

Ziekenzalving

Aansterken
De ziekenzalving brengt Jezus dichtbij de zieken. Zij ontvangen een innerlijke kracht zich over te geven aan de Heer. Ook ontvangen zij het gevoel van verbondenheid met Jezus (mee-)lijden.

Daarnaast is er soms ook sprake van lichamelijk aansterken. De ziekenzalving betekent niet dat de dood nabij is. Het is een sacrament bij ernstige of langdurige ziekten, bij een zware operatie, bij moeilijke psychische problemen.

En ook... als de dood nabij is.Alleen een priester kan de ziekenzalving geven. Anderen kunnen natuurlijk altijd bidden, maar dan zonder te zalven met olie of iets wat erop lijkt. Er is een verschil tussen ons waardevolle bidden en de bijzondere werking van dit sacrament.

Bij stervensgevaar is het belangrijk dit Sacrament te ontvangen. De prieser zal op verzoek zo snel mogelijk komen. Maar wacht u niet tot het laatste moment hiermee! Want waarom zouden we ons de kracht en bijstand van de Heer onthouden in de laatste fase van ons leven?!

Voor vragen over de Ziekenzalving kunt u contact opnemen met pastoor Smith,
Alleen in zeer dringende gevallen kunt u bellen naar de contactpersoon 06-23752674 deze zal dan contact opnemen met pastoor Smith 

Jezus wil letterlijk van de wieg tot het graf dichtbij ons zijn met de aanrakingen van liefde. De Eucharistie en de Biecht zijn daarbij de regelmatig terugkerende ontmoetingen met Hem: God-met-ons, God-voor-ons, God-in-ons. 

Mocht u vragen hebben over de begravenis dan kunt u HIER meer informatie vinden

Catecheses van Paus Franciscus 
(26-02-2014) Ziekenzalving: de ervaring van ziekte en lijden tegen de achtergrond van de barmhartigheid van God  

Paus Franciscus over het sacrament van de ziekenzalving
{youtube}e2k-tn0Lepw{/youtube}